merhaba değerli wordpress site kullanıcıları ve site sahipleri, wordpress şifresini değiştirmemiz gereken bazı durumlar olmaktadır. peki neden şifre
değiştiririz? güvenlik için belli aralıklarla şifre değiştirebiliriz. ya da sürekli benim gibi şifrelerinizi unutuyorsanız değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. ilk yifre değiştirme yöntemi profiliniz kısmından şifrenizi değiştirebilirsiniz. şayet çok kullanıcılı bir siteniz varsa kullanıcılar sekmesi altında tüm kullanıcılar bölümünden şifresini değiştireceğiniz kullanıcıyı seçip değiştirip profili güncelle butonuna basarak şifre değişikliğini yapabilirsiniz. diyelim ki şifremizi unuttuk ve siteden çıkış yaptık. bunun içinde şifremi unuttum bölümünden kullanıcı adınızı ve e-postasınızı isteyecektir. bu bilgiyi girerek şifrenizi değiştirmiş olacaksınız. bu iki yöntem işinize yaramadı mı? sakin olun bir yöntem daha var. bu yöntemle kesinlikle şifrenizi değiştireceksiniz. son yöntemi bu iki yöntemi kullanamadığınız zamanlarda kullanmanızı tavsiye ederim. phpmyadmin üzerinden değişklik yapacağız. bunun için sitenizin hosting sağlayıcı tarafından tarafınıza verilen bilgilerle cpanele giriş yapın ardın phpmyadmin bağlantısına tıklayın. bu bölümde wordpress sisteminizin kurulu olduğu veritabanına tıklayın. veritabanınızı açtığınızda tablolarınızı göreceksiniz. not: bu işleme başlamadan önce veritabanınızın yedeğini almayı unutmayın. aksi taktirde yanlış bir işlem yaptığınızda geri dönüşü olmayacaktır. evet biz konumuza dönelim. aradığımız tablo wpuser tabiki farklı hostlarda bu tablo ismi farklı olabilir ama genel itibariyle tablo isminiz bu şekilde olacaktır. wpusers tablosunu düzenle diyerek açıyoruz.  ardından userpass kısmındaki md5 ile şifrelenmiş alanı silip şifremizi yazıyoruz. ve tekrardan md5'i seçip git butonuna basıyoruz. evet şifremizi değiştirdik. yeni şifrenizle giriş yapabilirsiniz. bu 3 yöntemi kullanarak sizlerde şifrelerinizi değiştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan wordpress kalıcıbağlantı ayarları başlıklı makalemizde wordpress dersleri, wordpress kalıcıbağlantı ayarları ve wordpress kalıcıbağlantı ayarlarını değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code