wordpress bloglarınızda iletişim, hakkımda, sss, gizlilik ilkeleri gibi bir takım sayfalar oluşturabilir ve bu sayfalarda sabit içerikler yayımlayabilirsiniz.
wordpress bloğumuzda nasıl sayfalar oluşturabiliriz, oluşturduğumuz sayfayı nasıl düzenler ve nasıl silebiliriz bu yazımda sizlere bunu anlatacağım.
wordpress bloğumuzu kurduğunuzda görmüşsünüzdür zaten ilk olarak örnek sayfa ve gizililik adında 2 sayfa mevcuttur.
ben bu 2 sayfayıda silerim sonrada kendi sayfalarımı oluştururum.
sitenizin yönetim paneline giriş yapın ve orada sayfalar adında bir sekme göreceksiniz.
bu sekme altında tüm sayfalar ve yeni ekle bağlantıları bulunmaktadır. tüm sayfalar kısmında mevcut olan sayfalarınızı görebilir, bu sayfalarınızı silebilirsiniz ve ya düzenleyebilirsiniz.
yeni ekle bağlantısına tıkladığınızda ise yeni sayfa ekleme kısmı açılacaktır. burada sayfanızın başlığını ve sayfanızla ilgili içeriği yazdıktan sonra gerekli etiketleri girin ve seo kısmındaki açıklamaları yazdıktan sonra sayfanızı yayımlayabilirsiniz.
evet arkadaşlar wordpress bloğunda sayfa oluşturmak oldukça kolay bir işlemdir. sizlerde wordpress üzerinde sayfalarınızı oluşturabilir ve yayımlayabilirsiniz.
not: daha önceki yazılarımda menüler konusuna değinmiştim. eğerki sayfalarınız otomatik olarak menüye eklenmiyorsa yani bunu işaretlemediyseniz. el ile sayfanızı menünüze eklemeniz gerekecektir.
bunu yapmak içinde menüler sekmesinden sayfalar yazısına tıklayıp sayfalarınızı işaretleyip menüyü kayıt edebilirsiniz.
artık wordpress bloğunuzda sayfalarınızı kendiniz ekleyebilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. sorularınızı yorumlar aracılığıyla bana ulaştırabilirsiniz.
iyi bloglamalar herkese.

Bir önceki yazımız olan wordpress bileşenleri başlıklı makalemizde aktif bileşenler, bileşen ayarlama ve bileşenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code