Kapat

phpbb ücretsiz form sistemlerinin başında gelen tamiyle ücretsiz bir sistemdir. bu sistem ile içeriklerinizi yayımlayabilir ve kendinize uygun form sitesi kurabilirsiniz. phpbb benimde uzun yıllar önce kullanmış olduğum bir sistem
olduğundan siz form kullanıcılarına tavsiye edebilirim. açık kaynak olması büyük bir avantaj olalcaktır sizler için. sözü daha fazla uzatmadan kurulumuna geçelim dilerseniz. öncelikle phpbb scriptini indirmemiz gerekmektedir.

dosyasını indirdikten sonra ftp yoluyla dosyalarıhostunuza gönderin. dosya aktırım işlemini gerçekleştirdikten sonra artık kuruluma geçebiliriz.
config.php dosyanızın chmod değerini 666 olarak belirleyin.
internet tarayıcınızın adres satırına: www.siteadiniz.com/install/install.php yazıp sayfayı açın ve aşağıda belirteceğim ayarlarınızı yapın.
dil türkçe.
database type: mysql3x
yükleme türü: install
Database Server Hostname / DSN: localhost
veritabanı ayarları:
veritabanı ayarlarınızı sunucu kısmına localhost olarak yazın ve oluşturduğunuz veritabanı bilgilerinizi doğru birşekilde girin aksi taktirde veritabanı bağlantısı kurulmadığından scriptinizin kurulumu yapılmayacaktır. tablo önekini olduğu gibi bırakın.
ardından yönetici bilgilerinizi girmeniz gereken alanları göreceksiniz. port kısmına 80 yazın ve yönetici bilgilerinizi doğru bir biçimde girdikten sonra kurulumu tamamlayın. kurulum işlemi tamalanmış olacaktır. config ve install dizinlerini silin silmediğiniz taktirde formunuz çalışmayacaktır. son olarakta izinleri düzenleyin kurulum tamamlanmış olacaktır.
sizlerde phpbb form sisteni denemek isterseniz bu kurulum bilgileriyle kurulm yapabilirsiniz. benim adım hıdır elimden gelen budur. hepinize iyi bloglamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code