Joomla, web içeriğini yayınlamak için ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Yıllar boyunca Joomla! birçok ödül kazandı. Size, güçlü çevrimiçi uygulamalar geliştirmenize olanak tanır. CMS bağımsız kullanılabilen bir model görüntü denetleyicisi web uygulaması çerçevesinde inşa edilmiştir.
Joomla platformun, kullanıcı dostu, geliştirilebilir, çok dilli, erişilebilir, duyarlı, arama motorunun optimize edilmiş ve çok daha fazla olmasını sağlayan global geliştiriciler ve gönüllüler topluluğu sayesinde en popüler web sitesi yazılımlarından biridir.
İçerik yönetim sistemi (İYS) nedir?
Bir CMS’nin tanımı, bir web sitesi projesi veya intranet uygulamasının içeriğini, verilerini veya bilgilerini yönetme (tümü veya bir kısmı) için farklı izin düzeylerine sahip birden fazla kullanıcıya olanak sağlayan bir uygulamadır .
joomla bir çok sayıda eklenti ve tema desteğini bulundurmaktadır. bu yüzden ki joomla üzerindeki tema ve eklentileri edineblir ve kullanabilirsiniz.
ayrıca joomlaya sizlerde geliştirici olarak katkıda bulunabilirsiniz.
temalar ve eklentiler geliştirerek bu topluluğun birer parçasıda sizler olabilirsiniz.
bir web sitenizin olmasını istiyorsunuz ve işletmenizi dünya pazarına çıkarararak etkileşim yapmak istiyorsunuz hangi sistemi kullanma konusunda kararsız kaldıysanız joomla’yı incelemenizi tavsiye ederim.
sizlere güçlü ve dinamik alt yapısı olan bu sistemi tavsiye etmekteyim.
bir sonraki yazımda joomlanın kurulumunu anlatacağım.
joomla ile ilgili yazılarımı takip edebilir ve sorularınızı bana sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code