html dilini her yazımda biraz daha şekillendirerek daha derin konulara dalarak html dilini anlatmaya çalışıyorum. bu yazımda sizlere <hed> </head> etiketleri
arasına yazılan bir gurup etiket dizisinden bahsedeceğim. peki bu etiketlerimiz nelerdir? meta etiketleridir arkadaşlar. meta etiketleri bir sitenizle ilgili arama motarlarına bir takımbilgiler verir bunlar nelerdir sitenizin aramamotorları tarafından tanınacak olan siteniz ile ilgili kelime guruplarıdır. kısacası anahtar kelimeler yine buna bağlı olarak siteniz ile ilgili yine aramamotorları tarafından görüntülenecek olan siteniz ile ilgili açıklama kısmı, sitenizin hangi dil ile tasarlandığını gösteren karakter gurubuda bu bölümde yer alır. sitenin kim tarafından yapıldığıda bu bölümde yer alır. siteniz ile ilgile bir takım bilgilere yer verdiğimiz ve arama motorları tarafından görüntülenen kısımlardır arkadaşlar. peki bu meta etiketleri nasıl yazılırlar? işte bunuda aşağıda göreceksiniz.
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8858-9"> (Türkçe' nin dahil olduğu dil ailesine ait standard tanımlaması iso-8859-9' dur.)
<META NAME="Description" CONTENT="HTML öğrenmek için yararlı bilgiler">
<META NAME="Keywords" CONTENT="html, htm, web sayfası">
<META NAME="Author" CONTENT="sadık özdoğan">
bunlar yalnızca meta etiketlerinin bir kısmıdır arkadaşlar bunun ile ilgili ilerleyen yazılarda daha kapsamlı anlatımlar yapacağım elbette. şimdilik bu meta etiketleri html sayfanızda kullanmanız için yeterli olacaktır. daha sonrası için tüm meta etiketlerine yazılarımda yer vereceğim.

Bir önceki yazımız olan temel html kodları başlıklı makalemizde body etiketi, head etiketi ve html komutları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code