html teknolojisinin yeni nesil sürümü olarak yayımlanmış en son sürümüdür. html 5'in kullanımı daha önceki html sürümlerinden daha az kod yazarak kullanılmaktadır. her ne kadar html 4.0.1 ile css java script kullanarak güçlü
sayfalar tasarlanabilsede hem aşırı kod kullanımı hemde bu kodların görüntüyü bozduğu saptanmıştır. html 5 ile daha güçlü sayfalar oluşturabiliriz. html 5 kullanarak daha az kod yazarak daha çok işler başarabiliriz. ben html yazılarımı ve html 5 yazılarımı farklı katagoride yazmamın sebebi 2 sürüm arasındaki farkı görüp anlayabilmenizdir. herneyse biz konumuza dönelim. html 5 ile bir takım yeni elementler ve bununla birlikte yeni özellikler eklenmiştir. bu elementleri ileriki yazımda tek tek uygulamalı olarak sizlere anlatacağım. html 5 kullanarak css3 ve juva script kullanarak daha güçlü sayfalar daha dinamik sayfalar yapabiliriz. 2015 yılı itibariyle html 5 teknolojisi tam olarak kullanılmaktadır. ilk olarak google, youtube gibi web sitelerinde deneme sürüm kullanıcılara sunulmuştur.
html 5 teknolojisini detaylı öğrenmek için yazılarımı takip etmeyi unutmayın. kısaca html 5'den bahsetmeye çalıştım elementleri tektek inceleyeceğiz ve ne kadar kolay bir kullanımı olduğunu sizlerde göreceksiniz. diyerek bu yazımın sonuna geliyorum. iyi bloglamalar herkese.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code