alexa

sitenizin seosunu artırmak ve üst sıralara çıkmanın bir yoluda alexa'da yükselmektir.
peki şimdi alexa nedir, nasıl yükseliriz?
alexa: site trafiklerini inceleyen ve bu verileri toplayarak bir dizin haline getiren ve popüleritesine göre siteleri sıralayan bir sistemdir.
alexa'da yükselmek elbette çok kolaydır ama ben size en çok kullandılan ve en kolay bir kaç yöntemi yazacağım.
akla ilk gelen yöntem alexa toolbar kullanmaktır. gerçektende bu toolbar sayesinde sitenizde alexa trafiğinde artış gözlenmektedir.
alexa toolbarını ziyaretçilerinize kullanmayı tavsiye edin. bu toolbar sayesinde sizin siteniz ziyaret edildikçe alexa'ya bilgi gidecek ve sizin sitenizin trafiğinde gözle görülür bir artış olacaktır.
alexa.com sitenize sitenizi doğrulayın. alexa sitesinde yönergeleri takip ederek sitenizi doğrulayın.
alexa widget kullanın. web sitenize alexa widget ekleyin.
sitenizdeki içerikleri resim "grafik", ses, video ile zenginleştirin. alexa bu tip içerikleri sever ve sizin web sitenizin trafiğini artıracaktır.
yazılarınızda zaman zaman alexa'ya yer verin. alexa'yı övün hakkında güzel yazılar yazın.
son olarakta şunları söyleyebilirim sizlere: rakiplerinizin yaptıklarını inceleyin, kendi yöntemlerinizi geliştirin google'yi kızdıracak yöntemlerden kaçının. kendinizi google'ye sevdirirseniz alexa'da sizi sevecektir.
bu yöntemleri uyguladığınızda web siteniz iyi yerlere gelecektir elbetti ama 100% ilk sırada olursunuz diyemeyiz ama seo emek ister, zaman ister hiç vazgeçmeden devam edeceksiniz.

 

toolbar indir

Bir önceki yazımız olan ref saldırılarını engelleme başlıklı makalemizde google seo, ref saldırıları nedir ve ref saldırılarını engelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code